•   570900220
  •   centrumdiagnozy.va@gmail.com

Seksuolog

Przed pierwszą wizytą u lekarza często towarzyszy pacjentowi stres. Taka sytuacja może więc mieć miejsce przed pierwszą wizytą u seksuologa. Decyzja o spotkaniu ze specjalistą bywa trudna. Nierzadko jest odraczana przez lata. Strach i obawy są naturalne, jednak należy pamiętać, że spotkanie ze specjalistą niesie ze sobą o wiele więcej korzyści dając szanse na rozwiązanie dotyczących pacjenta problemów.

Seks pełni ważną role w naszym życiu i często jest powodem samozadowolenia lub jego braku. Jednak nie jest równoznaczny z życiem seksualnym, na które prócz niego składa się również zdolność do tworzenia stałych relacji o różnym nacechowaniu emocjonalnym.

Miłość nie wyraża się w pragnieniu spółkowania (to pragnienie dotyczy przecież niezliczonej ilości kobiet), ale w pragnieniu wspólnego snu (to pragnienie dotyczy tylko jednej jedynej kobiety)

Nieznośna lekkość bytu – Milan Kundera

Na całym świecie, każdego dnia wiele osób zmaga się z problemami związanymi z zaburzeniami funkcji seksualnych. Własna orientacja seksualna, jej akceptacja czy postrzeganie przez środowisko mogą rodzić różne niejasności i stanowić kwestię kłopotliwą.
Sytuacji nie ułatwiają też wszechobecne stereotypy i wyidealizowany świat wprost z ekranów komputerów, które tworzą błędne przekonania dotyczące seksualności.

Spotkanie z seksuologiem daje możliwość rozwiązania tych i innych problemów.

Wizyta

Tak jak u każdego specjalisty konieczne jest przygotowanie się do wywiadu, który będzie potrzebny do jak najlepszego zrozumienia sytuacji, w której znajduje się pacjent. Polega on na rozmowie podczas której konieczne będzie odpowiadanie na specjalistyczne pytania dotyczące seksualności.

Usłyszysz pytania dotyczące:

  • stanu zdrowia i przyjmowanych leków,
  • samopoczucia psychicznego,
  • wcześniejszych i obecnych związków intymnych,
  • orientacji seksualnej,
  • poczucia płci,
  • rozwoju seksualnego i rozwoju osobowości,
  • przekonań na temat spraw seksu i płci,
  • doświadczeń seksualnych.

Czeka cię:

Rozmowa ze specjalistą w spokojnej, życzliwej atmosferze. Bezstronna, wolna od uprzedzeń, nakłaniania do zmiany światopoglądu, pełna poszanowania Twojej osoby relacja. Spotkasz się z akceptacją oraz poszanowaniem granic Twojej intymności zarówno psychicznej jak i cielesnej.
Informacje otrzymasz w zrozumiałej dla siebie formie.
Przestrzegania tajemnicy pacjenta oraz Twoich praw seksualnych.

Możesz spodziewać się skierowania do lekarza jeśli potrzebna będzie analiza twojej sytuacji przez specjalistów innych dziedzin.

Mogą zostać też przeprowadzone badania w formie testowej.

Masz prawa. W tym seksualne. Potrzeby seksualne są naturalne.

W seksie szukamy pociechy, gdy cierpimy na niedostatek miłości. 

Gabriel García Márquez

d

Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:

 570 900 220 

centrumdiagnozy.va@gmail.com

d