•   570900220
  •   centrumdiagnozy.va@gmail.com

Powrót do pracy – samodzielność dzieci

d

d

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie zmagające się z powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim, jak i te, które opiekują się dziećmi i domem na pełen etat, ale pragną wrócić do życia zawodowego.

Wiemy jak duże wyzwanie stanowi odnalezienie się w roli pracownika i matki jednocześnie. Wymaga to nie tylko ogromnej organizacji naszego czasu, współpracy z partnerem, ustalenia grafiku działania, czy znalezienia opieki dla dziecka na czas naszej nieobecności. Wymaga też od nas, co może nawet ważniejsze, gotowości emocjonalnej na czekające nas zmiany.

Większość matek zmaga się z lękiem o dobro dziecka pod ich nieobecność. Nie chcą go opuszczać i niezależnie czy tyczy się to okresu karmienia piersią, czy pierwszych dni w przedszkolu, decyzja o powrocie do pracy i zostawieniu dziecka pod opieką osób trzecich zawsze jest tak samo trudna.

Przecież nie można tak po prostu iść do roboty dopóki w domu czekają ziemniaki, wieprzowina, kablówka i mama.

Jakub Żulczyk, „Zrób mi jakąś krzywdę, czyli wszystkie gry video są o miłości”

Wiele Mam staje też przed bardzo trudnym, dwustronnym konfliktem. Z jednej strony czują presję do szybkiego powrotu do pracy, czy to ze względu na własne ambicje, czy status materialny rodziny, z drugiej w tym samym czasie odczuwają presję rodziny, czy środowiska, by jak najdłużej zajmować się dzieckiem i domem.

Decyzja o wznowieniu swojej kariery zawodowej nigdy nie jest prosta i zawsze wiąże się z ogromem trosk i konfliktów, z którymi musi uporać się mama.

Jednak świadomość tego, co Cię czeka i jak możesz wesprzeć swoją psychikę w okresie przejściowym, na pewno wpłynie bardzo pozytywnie na Twoje samopoczucie i radzenie sobie z towarzyszącym temu stresem.

f

Dlatego na naszych Warsztatach omówimy sposoby radzenia sobie z emocjami towarzyszącymi procesowi przejściowemu, ale również:

jak rozróżniać problemy rzeczywiste od pozornych

jak dobierać kursy dokształcające, tak by miały realny wpływ na rozwój naszej kariery

jak być efektywną w pracy, jednocześnie zajmując się po godzinach małym dzieckiem

jak wykreować własny wizerunek w firmie po powrocie na rynek pracy

jak napisać CV

by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie oraz jak stworzyć dobre relacje z pracownikami po kilkumiesięcznej nieobecności.

f

Dla kogo
kobiety i dzieci

Kiedy
Piątki 10:00 – 12:00

Czas trwania
8 spotkań x 2 godziny

Ilość osób
8 – 12 osób

Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:

 570 900 220 

centrumdiagnozy.va@gmail.com

d

d