•   570900220
  •   centrumdiagnozy.va@gmail.com

Balans: praca – życie rodzinne – rozwój osobisty

d

Człowiek w życiu zawodowym ma jasno zdefiniowane kompetencje, obowiązki i proces ich realizacji, a  definicja  życia prywatnego  jest rozmyta. Brak wyraźnego podziału na pracę i życie osobiste, gdzie  wszystko zlewa się w jedno powoduje, że coraz więcej pojawia się bezradności, zwątpienia czy zachowań agresywnych. Przede wszystkim werbalnych i psychicznych, ale także autoagresywnych.

Właśnie teraz, w czasie pandemii  obciążenie każdej z osób  w  obszarach praca – życie prywatne jest szczególnie widoczne, a powodem jest zacieranie tych obszarów i niemożność ich rozdziału. Trudno jest określić priorytety, zrealizować je w sposób zadawalający, ale trzeba mieć świadomość, że jest to sytuacja ekstremalna.

W teorii work-life balance nie wyodrębniono osoby jako elementu tej teorii. Ja – człowiek, w teorii balance work-life  mówi o człowieku zawsze w kontekście zadań, obowiązków i powinności w każdym z  obszarów.
Żeby jednak osoba była efektywna i szczęśliwa w tych obszarach, potrzebny jest jeszcze trzeci element, powiedziałabym najważniejszy – po prostu autonomia człowieka .

Autonomie definiuje się jako samodzielność, niezależność, umiejętność podejmowania decyzji samemu. Ponadto autonomia oznacza zdolność do odpowiedzialnego kierowania swoimi poczynaniami oraz braniem za nie pełnej odpowiedzialności.

Życie to zmiany. Niektóre przychodzą nieuchronnie i niezależnie od nas, ale musimy sobie z nimi radzić. Wiele z nich jednak możemy przeprowadzać w harmonii z tym, co przychodzi.

Joanna Heidtman

d

Nasze warsztaty pomogą Państwu:

odnaleźć przyczynę zachwiania balansu

odnaleźć drogę do autonomii i poczucia sprawczości

stworzyć rozwiązania dla obecnej sytuacji

f

Dla kogo?
Dorośli

Kiedy?
Środy 18:00 – 21:00

Czas trwania
3 godz. x 10 spotkań
18,25 listopad,
2, 9,16 grudnia
w styczniu następne 5 spotkań.

Ilość osób
6-10 osób

Warsztaty prowadzi
Dr Agnieszka Bołdak

Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:

 570 900 220 

centrumdiagnozy.va@gmail.com

d

d