•   570900220
  •   centrumdiagnozy.va@gmail.com

Adaptacja maluszka

l

Kiedy pojawia się na świecie maluszek robimy wszystko żeby był jak najszczęśliwszy, kochamy, „dmuchamy i chuchamy”, dbamy i chronimy w każdym momencie. Robimy wszystko żeby nic nie stało się złego naszemu dziecku.
Przychodzi taki moment kiedy dziecko zaczyna być coraz bardziej ciekawe świata, a wszystko co jest dookoła zaczyna być dla dziecka bardzo atrakcyjne. Zaczynamy zastanawiać się czy to już jest ten moment, w którym nasze dziecko powinno kontaktować się coraz bardziej z otoczeniem. Wychodzimy na place zabawach, chcemy żeby nasz maluszek miał kontakt z innymi dziećmi ale zawsze jesteśmy przy dziecku.
Przychodzi taki czas rozważań i podejmowania decyzji, że może dziecko powinno pójść do przedszkola.

Dzieci mają wręcz cudowną moc, aby zmieniać się we wszystko, w co tylko zapragną.

Jean Cocteau


Czy sobie poradzi? Tak dużo jest znaków zapytania, a tak mało odpowiedzi. Co zrobić żeby poczuć się samemu bezpiecznie, nie mieć za dużego lęku kiedy dziecko będzie bez nas. Jak i czego nauczyć malucha, aby było szczęśliwe z innymi dziećmi, w innym środowisku bez naszego wsparcia.
Postaramy się na te wszystkie pytania i wątpliwości odpowiedzieć. Postaramy się również nauczyć dzieci umiejętności, które będą ułatwiały pobyt w przedszkolu i które dadzą dziecku siłę, a przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa.
Poprzez wspólne, rodziców z dziećmi uczestniczenie w zajęciach oraz wyjaśnienie mechanizmów psychologicznych wieku rozwojowego, chcemy zadbać o poczucie bezpieczeństwa i komfort rodzica, bo rodzic bez lęku to dziecko bez lęku, rodzic szczęśliwy to dziecko szczęśliwe. Zapraszamy na zajęcia do nas.

f

Dla kogo
Dzieci 2,5-3 lata

Kiedy
1 raz w tygodniu, Wtorki 10:00- 12:00

Ilość osób
8 – 10 dzieci (każde ze swoim opiekunem)

Cena: 20 zł./ 1 godzina

Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:

tel: 733 44 88 80

centrumdiagnozy.va@gmail.com

d

d