Warsztaty dla mam!

Warsztaty! Autyzm-nie jesteś sama, mamy wspierają mamy

4 września 2021 r. zapraszamy na warsztaty „Nie jesteś sama – mamy wspierają mamy”.

W sierpniu rozpoczęliśmy warsztaty „Nie jesteś sama – mamy wspierają mamy”. Warsztaty jak zawsze  pokazały całe spektrum emocji towarzyszących mamom w zmaganiu się z problemami dziecka. Gdyby opisać słowami-kluczami warsztaty, które się odbyły, to byłyby to słowa:

silne mamy – to wchodzenie w rolę silnych matek żeby się nie rozsypać, silne mamy dla samych siebie żeby nie skonfrontować swojej bezradności i smutku. Silne mamy dla otoczenia żeby pokazać, że sobie radzą, nie pozwalają sobie na chwilę słabości, bo boją się że gdy się „rozsypią”, to wtedy nikt nie pomoże, nikogo nie będzie blisko.

poczucie bezpieczeństwa -Warsztaty pokazały jak bardzo potrzebne jest poczucie bezpieczeństwa jak w grupie można otwarcie rozmawiać,  jak w wielu momentach, bez słów można się rozumieć i jak łatwo pojawiają się w oczach łzy.

akceptacja -Nagle okazuje się że możemy akceptować siebie same bardziej niż na co dzień, Łatwiej też przychodzi nam  akceptacja dziecka, bo  obok są dzieci podobne do naszego malucha  z podobnymi problemami. Mamy są takie same, tak samo bezradne i tak samo potrzebujące ciepła i wsparcia.

determinacja – Determinacja mam jest ogromna. To chęć pomocy i wytrwałej pracy na rzecz dziecka bez myślenia o sobie, swoim komforcie i swoim odpoczynku. Jest to ważna informacja dla nas terapeutów, ponieważ musimy zmienić myślenie mam co do ich kondycji psychiczno-fizycznej.  Mama musi mieć siłę na całe życie.

samodzielność dziecka – Jak zawsze podczas warsztatów okazało się, że dzieci potrafią więcej  jeśli tylko damy im szanse na samodzielność. Maluchy bardzo często są rozpieszczone i wypracowały świetne mechanizmy egzekwowania tego co chcą, a rodzic w obliczu autyzmu staje się bezradny i akceptuję każde zachowanie dziecka, chce go wesprzeć i często nie widzi że dziecko może więcej, a po prostu wykorzystuje emocje rodzice.

Te warsztaty poświęcone będą procesowi akceptacji autyzmu u dziecka. Przejdziemy przez różne fazy tego procesu, a świadomość mechanizmów pozwoli zrozumieć siebie i radzić sobie z trudnymi sytuacjami, z którymi mamy zmagają się codziennie.

Czekamy na Was

Data; 4 września 2021 – godzina 09.00 – 12.00

ZAPISY TELEFONICZNE

Zapraszamy mamy z dziećmi ( 2.5 – 6 lat) z orzeczeniem o kształceniu specjalnym.

Miejsce; Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Wiatr w Żagle”

ul. Małego Rycerza 25 ( Białołęka)

Jeśli macie pytania, to czekam na kontakt.

Pozdrawiam. Karolina Filipowicz – Dyrektor.

tel. 795 777 862

Cena – 30 złotych (mama i dziecko )